Radost v létě vám přinese zahradní bazén

Málokdo z nás si dovede představit léto bez koupání. A takový bazén na zahradě, ten jistě uvítají děti i dospělí.

Venkovní bazény, nabízející možnost plavání i osvěžení v období parného léta, už v současné době patří mezi standardní vybavení zahrad mnoha rodinných domů. Díky příznivým cenám a široké nabídce si je může dovolit téměř každý. Splnit sen si tak můžou i ti, kteří si doteď mohli dopřát pouze nafukovací bazén. Dostupné jsou ve velké škále velikostí, tvarů i provedení, se zastřešením i bez atd.

Klíčovou otázkou při pořizování zahradního bazénu bude jistě to, zda klimatické podmínky v lokalitě, kde bazén plánujeme, jsou pro venkovní koupání vhodné. Je jisté, že by nemělo smysl pořizovat bazén na svahu obráceném k severu ve vyšších horských polohách. Letní sezonu při koupání si můžeme prodloužit zastřešením bazénu.

Ne každý si už ale uvědomuje, jak je pravidelná údržba soukromého bazénu důležitá pro zachování dlouhé životnosti.

Pokud chceme mít udržovaný bazén, je třeba se důkladně seznámit s principy mechanické filtrace a údržby bazénu a také s prostředky bazénové chemie. Pokud bychom tuto péči zanedbali, znehodnotí to naši velkou investici. Neošetřovaná voda se může do dvou týdnů stát hygienicky závadnou.

Zahradní bazén můžeme vybavit například podvodním osvětlením, protiproudem, skluzavkou pro děti, skokanským můstkem pro dospělé atd. Záleží tedy jen a jen na nás, zda si bazén pořídíme a čím vším ho vybavíme.

Takový bazén je třešnička na dortu dokonalého léta.

10

200_01

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

bazen1

bazeniagardenia-bazeny-okrasne-zahrady-10

bazeny-6

beautiful-pool-luxury-home

Pool-Companies-NJ

venkovni-bazen4

ALUKOV Pool programme

 

Autor článku

BAH5l

Komentáře k článku